Јатрвите во преговори со „Нетфликс“: Кејт Мидлтон и Меган Маркл со заеднички планови за документарни серии и емисии за деца

Profimedia
Фото: Profimedia

И покрај тоа што веќе некое време се зборува за заладените и заострени односи меѓу членовите на кралското семејство, Кејт Мидлтон и Меган Маркл се чини дека се поблиски од кога било, судејќи според изјавите на анонимните дворски извори.

Според изворот кој разговарал со „Us Weekly“, војвотките размислуваат за соработка со „Нетфликс“

„Меган и Кејт всушност многу добро се согласуваат и се често во контакт. Меган разговараше со неа за соработка на проект за „Нетфликс“- документарен филм кој ќе ја истакне добротворната работа на Кејт и огромното влијание што го има со нејзината филантропија”, рекол изворот.

Наводно, Кејт е воодушевена и поласкана од понудата на Меган и верува…

Целиот текст прочитајте го ТУКА.

Извор: Еспресо.мк.

Видео на денот