Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен – Слободен печат
ВестиМакедонија

Јасна Мандиќ вечерва ќе биде донесена во Кривичен

Шефицата на јавното обвинителство, Вилма Рускоска за „Слободен печат“ вели дека сеуште пред судијата за претходна постапка за случајот „Рекет“ не е донесен никој, но неофицијално се очекува после 7 часот да ја донесат Јасна Мандиќ, заменик претседателот на Меѓународниот Сојуз, невладината организација на Боки 13.

Од Кривичен суд ја потврдуваат изјавата на Рускоска, дека нема никој нов донесено за случајот „Рекет“.

Покрај неа осомничени се и Фросина Ременски, потоа асистентката на Јовановски, Кристина Карајованова, а и Миле Јовановски, татко на првоосомничениот Бојан Јовановски. За Мандиќ се бара притвор, додека за другите се бара мерка претпазливост.

 

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close