Јасин Лама го освои „Златниот гонг“

Јасин Лама е 12. македонски боксер кој ја освоил главната награда на традиционалниот боксерски турнир „Златен гонг”.

Овој спортски настан кој почна да се одржува пред точно 50 години, донесе неколку интересни борби во денешните финални борби.

Нашиот натпреварувач Лама славеше со нокаут во втората рунда против боксерот од Романија, Норберт во категоријата до 60 килограми.

За најдобар домашен боксер беше прогласен Алим Насуфи, потоа Саша Миловац ја доби наградата за најдобар странски боксер.

За најборбен боксер Албанецот Албан Бекири, за најдобар техничар Патриот Бехрами од Косово, најдобар судија е Петре Неделковски, а признание доби и Милан Пипрески како најдобар тренер.

Прочитајте и...  Златан има наследник: Мајсторија на Ибрахимовиќ јуниор! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Хронометар атлетска трка со мерки за заштита од коронавирус

Слободен печат

РК Вардар со ново име, Михајловски генерален менаџер на „црвено-црните“

Слободен печат

Гвардиола за 50 милиони евра купува фудбалер од Милан!?

Слободен печат

Три руски гиганти во трка за потписот на Адеми!?

Слободен печат

„Златниот“ гол на Чупиќ за прва европска титула на Вардар (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот во Италија се враќа со мечот Јувентус-Милан!?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Поранешниот НБА шампион ќе се грижи за ќерката на убиениот Џорџ Флојд

Слободен печат

Топ 10 легендарни изјави на Мухамед Али

Слободен печат

Мухамед Али на денешен ја загуби најважната битка, за сопствениот живот (ВИДЕО)

Слободен печат

Сопруга на српски репрезентативец кој игра во САД шокира со коментарите: Полицијата треба да ве тепа повеќе

Слободен печат

Еве зашто беше најдобар: Како Роналдо ги понижуваше елитните дефанзивци (ВИДЕО)

Слободен печат

Луди мерки во Англија: Фудбалерите во дресови на терен директно од своите автомобили

Слободен печат