Јапонски деликатес: Палачинки Окономијаки – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинХрана

Јапонски деликатес: Палачинки Окономијаки

СОСТОЈКИ:
100 гр брашно
160 мл вода
3 јајца
300 гр зелка
75 гр варен грав
6 тенки ленти суво месо
100 гр сирење
мајонез
соја сос и иситнети алги

ПОДГОТОВКА:
Во поголем сад измешајте ги брашното, водата и двете јајца.

На малку загреано масло ставете го тестото во форма на палачинк, додајте ги зелката, гравот, сирењето и најгоре сувото месо.

Откако палачинката ќе се запече, ставете одозгора јаце на око кое претходно сте го испржиле. Печете уште две минути, ставете го во чинија и прелејте го со мајонез по желба.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close