Јапонска маска за лице: Изгледајте и до 10 години помладо

Оваа домашна маска за лице е типична за Јапонките, кои ја користат за да имаат нежна кожа без акни, промени во пигментација и црвенило.

Состојките помагаат да се исчистат порите, но и да се зачува младоста и да се намалат знаците на стареење.

Потребни состојки:

1/4 изгмечено авокадо
Сок од еден лимон
Мала лажичка маслиново масло
Една лажичка мед

Измешајте ги состојките. Авокадото ја храни кожата, а лимонот делува како пилинг. Маслото длабински ја прочистува, додека медот има антивоспалително дејство.

Пред да ја нанесете маската, отворете ги порите на пареа. Намачкајте ја маската и оставете да делува 15 минути. Измијте со топла вода и нанесете витамински серум на лицето.

Прочитајте и...  Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Рита Ора со накострешени гради во ресторан, па во диско! (ФОТО)

Слободен печат

Холивудските медиуми „горат“: Се оженил Леонардо Дикаприо?!

Слободен печат

Се сеќавам кога докторите ми кажаа дека нема да биде добро“: Наташа Беквалац со емотивна порака ѝ го честиташе роденденот на ќерката Катја! (ФОТО)

Слободен печат

НАШ ПРЕДЛОГ ЗА ФИЛМ: „Jexi“ е комедија која ќе ве насмее, но и ќе ве потсети на секојдневната зависност на човекот од модерната технологија

Слободен печат

„The Pussycat Dolls“ повторно на удар: Гледачите се жалеле поради настапот на Никол и останатите девојки! (ВИДЕО)

Слободен печат

Меколи Калкин доби голема улога, еве каде ќе го гледаме (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Медена земја“ во „Еден на Еден“: Жителите на Бекирлија нè маваа со камења, не ни даваа да пиеме од нивната чешма! (ВИДЕО)

Слободен печат

Деми Мур покажа дека проѕирното не мора да биде и вулгарно (ФОТО)

Слободен печат

Мерил Стрип стана жешка црвенокоса – Кој би рекол дека има 70 години? (ФОТО)

Слободен печат

Морничави пораки кои би можеле да го уништат Џони Деп – Прво ќе ја удавиме, па потоа ќе ја запалиме!

Слободен печат

Кејт Мидлтон облече патики од 2.000 денари и за само еден час овој модел целосно се распродаде

Слободен печат

Што да правите во Скопје ОВОЈ ВИКЕНД

Слободен печат