Јанушев го повика Груевски да ја отслужи затворската казна

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, вечерва на ТВ24 го повика екс-премиерот Никола Груевски да се врати во државата за да ја отслужи затворската казна.

На дуелот кој тој го имаше со Дамјан Манчевски, на прашањето дали партијата се залага Груевски да се врати во Македонија, Јанушев одговори дека јавно го повикуваат да се врати во државата.

На тоа, Манчевски го праша и дали го повикуваат покрај враќањето и да ја одлежи затворската казна, на што тој му одговори: „Да, еве јавно го повикуваме“.

Прочитајте и...  Пакет со смртоносен отров адресиран до Трамп

Прочитај повеќе

Над 60.000 доброволци во Москва за руската вакцина

Слободен печат

Од утре не важат повеќе вонредни уредби: Потрошувачките кредити може да поскапат

Весна Дамчевска

Туризмот во владината програма за периодот 2020-2024 година: Проект „Ѕвезда плус”, археолошки локалитети за домашни и странски гости

Слободен печат

Судир меѓу полиција и демонстранти во Лондон, уапсени 32 лица (ФОТО)

Слободен печат

Трамп на митинг во Северна Каролина: Ќе кандидирам жена за Врховниот суд оти повеќе ми се допаѓаат од мажите

Слободен печат

Пендаровски до патријархот Вартоломеј: Употребете го вашето апелационо право за нашите православни христијани да бидат еднакви со другите во светот

Слободен печат

1 comment

VASKO 29/11/2019 - 08:01 at 08:01

КАСНО Е ЧЕДО БОЖЈЕ КАДЕ БЕВТЕ КОГА ЈА КИДНА?
ЗОШТО ТОГАШ НЕ ГО НАРЕКОВТЕ ДЕЗЕРТЕР АРАМИЈА,ШТЕТНИК ЗА ПАРТИЈАТА КОЈ ИЗЛЕЗЕ ТОА ДА ГО КАЖЕ ДА СЕ ОГРАДИ ОД КРИМИНАЛЕЦОТ ВО БЕГСТВО. ЌЕ ГО УБИЕЛЕ ? АЛО БЕ КОЈ ЌЕ ГО УБИЕШЕ ПА НЕ ВРЕДИ НИ КАКО ЕДНО УЛИЧНО КУЧЕ.

Reply

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Регионални избори во Италија и референдум за кратење на бројот на пратеници од 945 на 600

Слободен печат

Анализа на причините: Раст на процентот на позитивни случаи од ковид тестовите од 6,5 на 8

Слободен печат

Метео: Утринските температури до 13 степени, сончево и топло преку ден

Слободен печат

Курсна листа на НБРСМ: Колку чини еврото денеска?

Слободен печат

Словенија наложи задолжително носење маски и на отворено

Маријана Митровска

Анализа: Во партијата на Вучиќ членува секој деветти граѓанин на Србија, неспоредливо со партијата на Путин

Слободен печат