Јанкуловска од Синеплекс: Се што беше планирано да биде на репертоар ќе продолжи од денот на отворање на киното

Мерките и препораките од Владата со цел спречување на ширењето на коронавирусот ги опфаќа и настаните од областа на културата, меѓу кои секако и кината во Македонија.

Гостинка во Скопски агол на „Утрински брифинг“ во „Слободна ТВ“ беше Билјана Јанкуловска од Синеплекс, која изјави дека оваа компанија ги следи препораките на сите влади во државите каде што има свој ланец на кина.

-Се што моментално беше планирано да биде на репертоар ќе си продолжи од денот на отворањето на киното. За жал врз премиерите не можеме да влијаеме. Некои се одложени и на светско ниво. Бонд е преместен за ноември, но вчера одекна вест и дека се одложени и Дизни филмовите, вели Јанкуловска.

Прочитајте и...  Дел од Кисела Вода денеска ќе биде без вода

Поврзани вести

Данска издаде дозвола за гасоводот Северен тек 2

Слободен печат

Азербејџанците го возвраќаат ударот: Уништивме 200 тенкови и оклопни возила на ерменската армија

Слободен печат

Ерменија: Соборени три авиони и еден хеликоптер на Азербејџан

Слободен печат

Либан се обрати до Интерпол во врска со експлозијата во Бејрут: Издадени потерници по двајца Руси

Слободен печат

Зибери: Имав тешки симптоми на ковид-19, да бидеме со отворени очи, претпазливи и мерките да се почитуваат (ВИДЕО)

Слободен печат

Официјална Софија го присвојува 24-ти мај: Кирилицата е бугарска азбука, а Кирил и Методиј се Бугари

Слободен печат

Остави Коментар

Поврзани вести

Поради продажба на оружје на Азербејџан: Ерменија го отповика својот амбасадор во Израел

Слободен печат

Макрон со обвинување: Турција испратила сириски џихадисти во борбите во Нагорно-Карабах

Слободен печат

Истражување на Универзитетот Корнел во САД: Доналд Трамп е најголем дезинформатор за ковид-19

Слободен печат

Ердоган контра САД, Русија и Франција: Не се мешајте во судирот во Нагорно-Карабах, 30 години го занемарувавте проблемот

Слободен печат

Албанија: Над 8.000 илегални мигранти за девет месеци, 20 отсто побарале азил

Слободен печат

Се јави МОН: Првиот училиштен ден заврши успешно, платформата „Microsoft teams” се покажа стабилна

Слободен печат