Јанкуловска од Синеплекс: Се што беше планирано да биде на репертоар ќе продолжи од денот на отворање на киното

Мерките и препораките од Владата со цел спречување на ширењето на коронавирусот ги опфаќа и настаните од областа на културата, меѓу кои секако и кината во Македонија.

Гостинка во Скопски агол на „Утрински брифинг“ во „Слободна ТВ“ беше Билјана Јанкуловска од Синеплекс, која изјави дека оваа компанија ги следи препораките на сите влади во државите каде што има свој ланец на кина.

-Се што моментално беше планирано да биде на репертоар ќе си продолжи од денот на отворањето на киното. За жал врз премиерите не можеме да влијаеме. Некои се одложени и на светско ниво. Бонд е преместен за ноември, но вчера одекна вест и дека се одложени и Дизни филмовите, вели Јанкуловска.

Прочитајте и...  Демонстрантите се повлекоа, полицијата го опколи Собранието во Белград (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Демонстрантите се повлекоа, полицијата го опколи Собранието во Белград (ВИДЕО)

Слободен печат

Светски aгенции: Екстремистите со нападите ја предизвикаа полицијата и немирите во Србија

Слободен печат

Стефановиќ: Обид за насилно преземање на власта

Слободен печат

Шекеринска: Изјавата на Меркел е потврда дека сме на прав пат и можеме

Слободен печат

Мицкоски: Пред голема победа сме, заминува срамното и понижувачко време

Слободен печат

Вулин: Државата мора соодветно да одговори на насилството

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Јеремиќ: Власта пушти хулигани да прават нереди и да предизвикуваат судири

Слободен печат

Села: Куманово е со раните на Алмир, ние ќе се бориме секој Албанец да добие држјавјанство со Алиајнса за Албанците

Слободен печат

Ахмети: Мислиш срцето си им го откорнал за некое унапредување на Албанец

Слободен печат

Грција ублажи уште некои мерки воведени поради епидемијата од коронавирус

Слободен печат

Тачи в понеделник заминува во Специјалното обвинителство во Хаг

МИА Агенција

Полицијата во Белград ја презеде контролата врз главните пунктови околу Собранието

Слободен печат