Јанева задржана на лекување во болница – Слободен печат
ВестиВи ПрепорачувамеМакедонија

Јанева задржана на лекување во болница

Лекарите заклучиле дека е потребно да се направи коронарографија и други иследувања, поради што е задржана на болничко лекување.

Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во клиниката „Жан Митрев“ во Скопје. Јанева се жалела на силна болка во градите. По нејзини барање била однесена во приватната клиника.

Лекарите по извршените интернистичко – кардиолошки прегледи констатирале дека Јанева е во високоризична група, со хипертензија и се третира како пациент во прединфарктна состојба, па заклучиле дека е потребно дополнително да се направи коронарографија и други иследувања, поради што е задржана на болничко лекување.

Јанева е обвинета во аферата „Рекет“ и издржува мерка притвор во истражниот затвор „Скопје“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close