Јанева задржана на лекување во болница

Катица Јанева ќе биде задржана на лекување во клиниката „Жан Митрев“ во Скопје. Јанева се жалела на силна болка во градите. По нејзини барање била однесена во приватната клиника.

Лекарите по извршените интернистичко – кардиолошки прегледи констатирале дека Јанева е во високоризична група, со хипертензија и се третира како пациент во прединфарктна состојба, па заклучиле дека е потребно дополнително да се направи коронарографија и други иследувања, поради што е задржана на болничко лекување.

Јанева е обвинета во аферата „Рекет“ и издржува мерка притвор во истражниот затвор „Скопје“.

Прочитајте и...  Отворена истрага против полицијата во САД, врз демонстрант фрлија солзавец (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Протест против расната сегрегација утре во Вашингтон

Слободен печат

Дваесет и пет заболени од Липково, едно лице од Куманово

Слободен печат

Вработеноста во САД во мај порасна за 2,5 милиони

Слободен печат

Кај членови на едно семејство од 10 позитивни, само еден е со симптоми

Слободен печат

Благ пораст на новозаразени со коронавирусот во Австрија

Слободен печат

Во тетовско од 12 новозаболени има и на возраст од 10 до 20 години

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Филипче: Има 11 случаи на заразени здравствени работници во болницата „8 Септември“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Вториот бран сметаме дека ќе трае многу кратко, вирулентноста значително слабее (ВИДЕО)

Слободен печат

Филипче: Околу 15 семејства вкупно носат околу 90 проценти од новозаразените (ВИДЕО)

Слободен печат

ВО ЖИВО: Филипче ќе информира за состојбата со коронавирусот во државава

Слободен печат

Дука: Битката со невидливиот непријател ја добивме, но не и војната

Слободен печат

Активисти за човекови поднесоа тужба против Трамп

Слободен печат