Јанева во СЈО му се заканила на Камчев: Тоа со Боки да го средиш

Од првичната побарана сума, точно 350.000 евра Ана Камчева прво му однесе на Боки, а Зоран Милески му однел уште 150.000 и тоа во канцеларија. Потоа морав се тоа да го документирам. Ако тоа не го направев се ќе беше денес лага. Во јануари 2019 година дојде Боки за да разговараме наводно за бизнис. Знаев дека тоа е рекет фаза. Знам дека кај Боки 13 платија овој од Тинекс, Дејан-Пелистерка, Томче-Лавче и други. Боки ја злоупотреби и потпретседалката на Влада. Многу беше монструозен, рече бизнисменот Орце Камчев на денешното сведочење за „Рекет“.

– Со него разговараа и бараа пари и луѓе од МВР. Каде да го пријавев криминалот? Побарав совет од пријатели од Бугарија. Мојата поплака е пријавена кај тогашниот директир на УБК. Пријателите ме советуваа да му дадам помала сума на пари и тоа да го документирам. Ми рече дека многу е лута Катица и дека без милион муабет не прави. Бараа 8 милиони евра. Пет бараа ако предметот оди кај Вилма. Си реков “Браво народе кога Бојан го управува СЈО” – рече Камчев.

Прочитајте и...  Во светот на секои 15 секунди по еден човек умира од Ковид-19, во земјава 3557 активни случаи

Тој нагласи дека да не била снимката која беше објавена, денеска ќе постоело СЈО, но и рекетарската банда ќе царувала.

– Катица преку Лиле ја манипулираше јавноста преку некои медиуми. Ги дадов парите. Ми велеше Катица сè ќе среди – рече Камчев.

Тој посочи и дека Јанева во собата за испрашување сведоци во СЈО му се заканила да го заврши тоа со Боки 13.

Прочитај повеќе

Во Кина на крајот на јули за коронавирус се тестирале 4,84 милиони луѓе дневно

Слободен печат

Најмногу дожд во Демир Капија, Скопје Петровец и Охрид

Слободен печат

Турција негира дека е зголемен бројот на заразени со коронавирус во туристичките места

Слободен печат

САД ќе платат до 10 милиони долари за информации за луѓе кои се мешаат во изборите

Слободен печат

Дел од Јапонија објави вонредна состојба заради зголемување на бројот на заразени со коронавирус

Слободен печат

Истражување: Италијанците ги избегнуваат рестораните поради Ковид-19

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бајден виртуелно ќе ја прифати претседателската номинација на демократите

Слободен печат

Во пожар во болница во Индија загинаа осум пациенти со коронавирус

Слободен печат

Повторно зголемен број заразени со Ковид-19 во Германија – 1.045 нови случаи

Слободен печат

Над половина милион заразени со Ковид-19 на Флорида

Слободен печат

Фејсбук му блокираше порака на Трамп, Твитер му го блокираше штабот

Слободен печат

Во Либан пристигнува меѓународна помош, гувернерот ја нарече ситуацијата „апокалиптична”

Слободен печат