Јанева не ги дава Фетаи и Бубевски од „Титаник 3“

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева денеска одлучи да го одбие барањето на адвокатот Еленко Миланов, бранител на обвинетиот Исмет Гури во случајот на СЈО познат под името „Титаник 3“ кој бараше да се изземат застапниците на обвинителниот акт, обвинителите Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски.

Писмената одлука на Катица Јанева денеска е пратена до скопскиот Кривичен суд.

Денеска адвокатот Миланов, барањето за изземање го образложи дека е поради последните случувања во СЈО, кои според него, се изменети од минатата расправа до денеска, како и дека постои конфронтација меѓу обвинителката Јанева и обвинителите Фетаи и Бубевски. Тој побара и целосен прекин на постапката до изнесување на Судот по нивното барање.

 

Прочитајте и...  Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

Прочитај повеќе

Драма во Кисела Вода: Скопјанец со нож ја нападнал мајка му, па ја запалил

Слободен печат

Пронајдени 47 мигранти во „Фиат Дукато“, возачот побегнал

Слободен печат

Приведени двајца дилери на дрога во Неготино

Слободен печат

Девојче од Косово пријавено за исчезнато во Скопје

Слободен печат

Поднесено обвинение за точење алкохолни пијалоци на дете

МИА Агенција

Тетово: Од нелегални продавачи одземени 489 килограми тутун и 415 кутии цигари

МИА Агенција

Остави Коментар

пет × два =

Прочитај повеќе

Криумчари на мигранти се осудени и протерани од државата откако ја признаа вината

Слободен печат

Турска државјанка во притвор за обид за убиство во Гостивар

Слободен печат

Турски државјанин пронајден прободен со нож на излез од Гостивар, приведена девојка за обид за убиство

Слободен печат

ВО ТЕК ПОЛИЦИСКА АКЦИЈА ВО САРАЈ: Полицијата заплени 1,3 тони кокаин

Слободен печат

Тетовец со години ја земал пензијата од својата почината мајка, не знаел дека треба да пријави смрт

Слободен печат

Пронајдени пет мигранти во товарно возило, кривична пријава за возачот

Слободен печат