ЈАНЕВА Е ОДНЕСЕНА ВО СЈО: Полицијата врши претрес - Слободен печат

ЈАНЕВА Е ОДНЕСЕНА ВО СЈО: Полицијата врши претрес

Специјалната обвинителка Катица Јанева со полициска придружба е однесена во СЈО каде во нејзина придружба полицијата врши претрес на во работните простории, информира нашата екипа од терен.

Како што претходно објавивме Јанева беше уапсена во нејзиниот дом во Козле, по налог на обвинителката Вилма Рускоска.

Прочитајте и...  Се евакуирааат градинки во Русија поради закана од подметнати бомби

Прочитај повеќе

Кина и Јапонија одложуваат важни настани поради коронавирусот

Слободен печат

Дали плаќате со пари или картичка? Еве што не тера да трошиме

Слободен печат

Николовски: На Македонија и е потребна стабилност и мир – новото раководство на ВМРО- ДПМНЕ наметнува еден друг стил на однесување

Слободен печат

На Водно викендов изречени 76 казни за непрописно паркирање

Слободен печат

Британските болници преземаат нови мерки – подготовка за можна епидемија на коронавирусот

Слободен печат

Зеќири: Отворени сме за предизборна коалиција со албански партии

Слободен печат

Остави Коментар

оне × 4 =

Прочитај повеќе

Југозападниот дел од Гевгелија денеска седум часа без струја

Слободен печат

Имаме 536 пожарникари помалку од законските потреби

Слободен печат

Како грчките медиуми известуваа за распуштањето на македонското Собрание

МИА Агенција

Зеќири: И покрај притисоците донесовме Закон зад кој стојат САД и ЕУ

Слободен печат

Кинески весник тврди дека Си Џинпинг знаел за епидемијата на коронавирусот неколку недели пред јавноста

МИА Агенција

Јовановски: Партиите да се тргнат од популизмот – да се насочат кон пот и солзи

Слободен печат