Јанакиески веќе не штрајкува со глад - Слободен печат

Јанакиески веќе не штрајкува со глад

Поранешнот министер Миле Јнанакиески го прекинал штрајкот со глад во затворот „Скопје“ во Шуто Оризари. Тој неодамна заврши во болница, а лекарите тогаш го советувале да го прекине штрајкот со глад за да може да ја издржи терапијата која ја прима.

Јанакиески е обвинет за повеќе предмети кои го води Специјалното јавно обвинителство.

Прочитајте и...  Запалени седум контејнери во Скопје

Прочитај повеќе

Запалени седум контејнери во Скопје

Слободен печат

Уапсен малолетник кој навредувал полицајци 

Слободен печат

Кривична за две лица од Грчец за поседување оружје

Слободен печат

Од водите на Вардар изваден женски труп

Слободен печат

Откриен крадецот што „оперираше” низ Охрид

Поднесено обвинение против дваесетгодишник за шест кражби во Скопје

Слободен печат

Остави Коментар

nine + ten =

Прочитај повеќе

Прилепчанец со секира оштетил „голф“ во кое претходно удрил со неговото возило

Слободен печат

Спроведен во затвор неготинецот кој беше приведен поради повеќе кривични дела

МИА

Полицијата приведе двајца дилери во Гази Баба

Слободен печат

Тетово: По расправија прободен 15 годишен малолетник

Слободен печат

Притвор за три лица за убиство во велешко Долно Караслари

Слободен печат

Се претставил дека е кум на син ѝ: Скопјанка измамена за 10.000 денари

Слободен печат