Јаховиќ промовиран во Анталијаспор

Поранешниот македонски репрезентативец во вториот дел од сезоната ќе претставува големо засилување на тимот ќе се бори за опстанок во турската Супер лига.

Адис Јаховиќ денеска и официјално беше претставен како нов фудбалер на Анталијаспор кого во вториот дел го очекува борба за опстанок во турската Супер лига.

Поранешниот македонски репрезентативец потпиша едно ипол годишен договор, со можност сораборката да се продолжи соработката на уште една сезона.

– Можам да ветам дека ќе придонесам за да се остварат целите и дека брзо ќе ја вратиме Анталија каде што ѝ е местото. Ќе уживам играјќи со Подолски и ќе биде многу важно за тимот да дадеме сè за да помогнеме во остварувањето на целите – изјави Јаховиќ.

Анталијаспор ќе биде четвртиот турски клуб за Јаховиќ, тој во 2016 година пристигна во Гецтепе, потоа следеше трансфер во Коњаспор. Изминатото лето потпиша за Малатија за која во првиот дел од сезоната постигна 11 голови.

Прочитајте и...  Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Прочитај повеќе

Интер е незадоволен, Алексис Санчез се враќа во Јунајтед!?

Слободен печат

ЛЕ: Противниците на Интер со маски допатуваа во Милано! (ФОТО)

Слободен печат

Челзи нуди 30 милиони евра плус Кепа за голманот на Атлетико

Слободен печат

Каков удар за Баерн, Левандовски мора на долга пауза! (ФОТО)

Слободен печат

Ѓоковиќ го елиминираше и Колшрајбер во Дубаи (ВИДЕО)

Слободен печат

Флорентино Перез со огромна понуда за Ван Дајк!? (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Годишен форум на тренери во организација на ФФМ

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНА ПОНУДА: Арапите нудат 400 милиони фунти за борба помеѓу Џошуа и Фјури

Слободен печат

Порно ѕвезда открива дека фудбалер и праќал приватни пораки (ФОТО)

Слободен печат

КРАЈ ЗА РУСКАТА УБАВИЦА: Марија Шарапова ја заврши кариерата

Слободен печат

Најголемото хрватско дерби пред празни трибини поради коронавирусот?

Слободен печат

Откажување или одложување: Коронавирусот им се заканува на Олимписките игри?!

Слободен печат