8 C
Скопје

Јагуриновски и Јотиќ од следната сезона во Вардар 1961

Со Томислав Јагуриновски и Ловро Јотиќ, екипата на Вардар 1961 го формираше ростерот со кој ќе настапува во новата натпреварувачка сезона 2020/2021.

Јагуриновски е репрезентативец на Македонија и по неколку години се враќа во составот од „Јане Сандански“ каде ќе остане две сезони. Игра на позицијата десен бек.

За хрватскиот интернационалец Јотиќ ова ќе биде втора сезона во Македонија откако лани настапуваше за Еурофарм Пелистер од Битола и игра на позицијата среден бек.

„Црвено-црните“ претходно како нови засилувања ги промовираа уште Патрик Валчак, Марко Вујин, Гоце Георгиевски, Филип Талески, Анте Гаџа, Јосип Векиќ и Робин Кантегрел.

Прочитајте и...  ВИДЕО | Стојанов: Џудо Федерацијата има проект за отворање десет џудо школи во различни градови

Поврзани вести

ВИДЕО: Динамо слави, рекордерот Адеми асистираше за победа против Феенорд!

Слободен печат

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот!

Слободен печат

ВИДЕО: Пред 30 години го шокираше светот, сега сака реванш со Тајсон!

Слободен печат

Лига на нации: Италија во полуфиналето против Шпанија!

Слободен печат

Привремениот претседател на Барса: Јас би го продал Меси!

Слободен печат

Новозаразени на ковид-19 во РК Вардар, одложен уште еден меч во ЛШ!

Слободен печат

Остави Коментар