ЈАДЕТЕ НА БИРО? Овие совети ќе ви помогнат да избегнете непотребен внес на калории - Слободен печат

ЈАДЕТЕ НА БИРО? Овие совети ќе ви помогнат да избегнете непотребен внес на калории

Оброците на работното место се една од најголемите причини за внес на премногу калории, а со тоа и создавање вишок килограми.

Преиспитајте ги своите навики за исхрана на работното место, а тоа ќе ви помогне да имате повеќе контрола врз она што го јадете.

Носете своја храна од дома

На овој начин нема да се „товарате“ со сендвичи, печива или пица. Секогаш кога сте во можност, подгответе си храна од дома, но само доколку имате фрижидер на работното место, за да избегнете можност за труење.

Раздвижете се

Воведете кратки паузи на секои 60 минути од работното време. Ако имате доволно време, еднаш до двапати во денот прошетајте на кратка релација околу компанијата.

Прочитајте и...  Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Пијте доволно вода

Ако не пиете доволно вода, тогаш може да се случи вашиот мозок жедта да ја помеша со глад, па да изедете повеќе храна отколку што ви е потребно. Секогаш имајте свежа вода во шише на бирото.

Одолејте на искушенијата

Автоматите со грицки и десерти, порачувањето пица, тортите за роденден, сето тоа носи со себе и масти и калории. Не треба целосно да се исклучите од тоа, но обидете се да одолеете на непотребните калории во поголем дел од времето.

Прочитај повеќе

Откриена содржината на емотивното писмо на принцезата Дајана: Ја претчувствувала судбината на помладиот син?

Слободен печат

Шведска диета е хит во 2020, еве ги нејзините правила

Слободен печат

Меган Маркл стана глагол! Дали и вие меганмаркелизирате некого?

Слободен печат

9 –те работи кои ги прават жените со висока самопочит

Слободен печат

ОСКАРИ: Единствениот глумец кој одбил Оскар, знаете ли кој и зошто?

Слободен печат

Блејк Лајвли како божица излезена од златната доба на Холивуд! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

5 × five =

Прочитај повеќе

Билјана Црвенковска: Жените, мајките, девојките во Македонија, се плашат да кажат „НЕ“

Слободен печат

ЕКСКЛУЗИВНО: Ракометарот Столе Стоилов ќе стане татко!

Васко Спасоски

Гарванлиев ќе настапи прв на Евровизија!

Слободен печат

Вкусни, ефтини и брзи мафини (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Се пие 7 дена, а симнува 80 отсто од масните наслаги на стомакот

Слободен печат

Симптоми кои никогаш не треба да ги игнорирате кај децатa

Слободен печат