ЈА ПРЕТВОРИ НОЌТА ВО ДЕН: Метеорит го проби небото над Медитеранот (ВИДЕО)

Камерата од автомобилот на еден возач успела да го сними моментот кога метеоритот поминал низ Земјината атмосфера и создал огромна огнена топка која го осветлила небото над италијанскиот остров Сардинија.

Моментот го фатил возач кој во петокот патувал во близина на Торе Гранде на тој медитерански остров.

На видеото може да се види како огнена вселенска карпа брзо се шири откако избила низ Земјината атмосфера, осветлувајќи ја така целата природа.

Опсерваториумот на Ибица го снимил метеоритот од друг агол.

Прочитајте и...  Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Прочитај повеќе

Поранешната девојка на Ал Пачино: Тој е голем скржавец, ми купуваше само цвеќе

Слободен печат

Лизо на доделувањето на наградите се појави во „омот од чоколадо“, а сите ги коментираа нејзините нокти (ФОТО)

Слободен печат

Ова е најдобрата песна за изминатата година: Дали ви се допаѓа? (ВИДЕО)

Еспресо

Славниот пејач НАПАДНАТ со нож и ограбен: Многу е вознемирен и потресен!

Еспресо

Најдобрите мисли на Ошо ќе ве поттикнат на промени: Не знам за поголема храброст од она кога морам да си погледнам во самиот себе

Слободен печат

ХОЛОГРАМ на Витни Хјустон тргнува на турнеја, семејството вели дека „таа би го сакала тоа“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

седумнаесет − десет =

Прочитај повеќе

Прочитајте пред да одите на шопинг: Најчести грешки што ги правите при купување

Слободен печат

Кралицата со нова шлаканица за Хари и Меган – Еве што им забрани!

Слободен печат

На денешен ден е роден Бајага, а светот се збогуваше од единствениот Бон Скот: Настани кои ја одбележаа музиката низ историјата…

Слободен печат

Заштитете си го срцето: Ако имате повеќе од 50 години, мора да се придржувате до овие совети

Слободен печат

Познатата пејачка Дуа Липа успеа со една фотографија да разбесни илјадници Срби!

Слободен печат.

Домашна супа која е вистински терминатор за грип и настинки

Слободен печат