Ја прашал Моника да му го покаже патот до училиштето: Како Малчанскиот бербер го измамил девојчето да влезе во неговиот автомобил

Јовановиќ го чекал девојчето на дел од патот каде имало ниви и каде видел дека нема видео надѕор, вели неименуван извор за Блиц.

Повеќекратниот силувач, Нинослав Јовановиќ, познат како Малчански бербер, како што пренесуваат српските медиуми, ја киднапирал Моника Каримановиќ, на тој начин што прашувајќи ја да му објасни како да стигне до училиште ја намамил да влезе во неговиот автомобил, дознава Блиц.рс.

– Јовановиќ го чекал девојчето на дел од патот каде имало ниви и каде видел дека нема видео надѕор, па ја прашал каде се наоѓа училиштето во населбата Брз брод – изјавил извор за Блиц.рс.

Според овие информации, тој на Моника и рекол дека има работа во училиштето и го замолил девојчето да му го покаже патот.

– Девојчето поверувало во неговата искреност и така почнала нејзината десетдневна агонија – додал изворот за српски Блиц.

Прочитајте и...  Во оваа земја во САД 30 000 луѓе живеат во полигамијa, повеќе не е нелегално

Прочитај повеќе

Адеми: За период од две години платите на наставниците се зголемени за повеќе од 21 процент

Слободен печат

НЕСРЕЌА ВО АВСТРАЛИЈА: Двајца загинати, повеќе повредени откако воз излета од шини кај Мелбурн

Слободен печат

Додик повторно се закани со РС-егзит и побара исполнување на барањата

МИА Агенција

Српското собрание денеска ќе расправа за Договорите од мини-шенгенот меѓу Северна Македонија и Србија

Слободен печат

Путин: САД помогнаа во спречување на терористички напад во Санкт Петербург

Слободен печат

Чулев ги откри деталите во врска со вчерашната акција во Крушопек (ФОТО+ВИДЕО)

Војислав Мојсовски

Остави Коментар

два × 5 =

Прочитај повеќе

Меркел: Расизмот е отров

Слободен печат

Заев: Наградата е значајна затоа што ги потврдува прогресивните и европски политики кои градат траен мир

Слободен печат

Започнува клучниот ЕУ самит за буџетот, можно е да трае повеќе од два дена

Слободен печат

ЈСП ќе воведе дополнителен број автобуси за Задушница

Слободен печат

Гелевски: Дали програмата за култура е резултат на вкоренет клиентелистички систем?

Слободен печат

Преку новата алатка граѓаните сега ќе имаат увид во Јавниот долг