Ја повикале веднаш да се симне на рецепција! Старлетата ја чекало изненадување од 65.000 евра! (ВИДЕО)

Сораја Вучелиќ го прослави својот 33 роденден на една гламурозна забава во Виена, каде ги собрала своите најдобри пријатели, а славеничката добила скапоцен подарок од анонимен додворувач.

Имено, неколку часа пред гламурозната прослава на роденденот, Сораја добила скапоцен дијамантски часовник од марката „ролекс“, чија вредност е 65.000 евра – изјавил извор близок на старлетата.

 

View this post on Instagram

 

#ready 🎉🎊💕

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја долго ја планираше роденденската забава и сакаше да ги угости своите пријатели, а за прославата го избра еден од најлуксузните ресторани во австриската престолнина. Долго до детал ја планирала забавата и воопшто не штедела пари за да ги угости своите пријатели.

Денови пред прославата Вучелиќ добивала подароци од своите пријатели. Меѓутоа, еден гест посебно ја воодушеви.

 

View this post on Instagram

 

@rolex #amazing 💎

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја беше сместена во еден од најскапите и најлуксузни хотели во Виена и на денот на роденденот ја пречека големо изненадување. Во еден момент ја повикаа да се симне на рецепција, бидејќи пристигна подарок за неа – раскажува изворот.

– Ја пречека огромен букет рожи и кутија во која беше часовникот. Станува збор за најновиот модел на дијамантски часовник од марката „ролекс“, чија вредност е 65.00 евра. Подарокот е од многу богат додворувач, кој веќе долго време е заљубен во неа, а се работи за бизнисмен кој живее во Америка. Покрај подароците, имало и честитка на која пишувало: „Дијаманти за најубавиот дијамант“, со што таа остана без текст – кажува изворот и додава:

 

View this post on Instagram

 

💋💣

A post shared by Sara (@sorajavucelic) on

– Сораја љубезно се пофали со подарокот, а како знак на благодарност таа го носеше на забавата. Инаку, тој бизнисмен е заљубен во Сораја и веќе долго време и дава подароци, но таа се уште не е подготвена да влезе во врска со него.

Прочитај повеќе

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат