ЈА ПОЛЕАЛЕ СО БЕНЗИН: Соседот гледал како се обидуваат да ја запалат куќата на МИРОСЛАВ ИЛИЌ

Сосед на Мирослав Илиќ во Мрчајевци пријавил дека група луѓе се обиделе да подметнат пожар во куќата на познатиот фолкер.

Како што тој сведочел, биле тројца и носеле канистери со бензин и запалки.

„Видов како полеваат со бензин. Не знам што правеле и што им е Мирослав виновен. Излезе уште еден сосед и ги праша што прават. Кога го слушнаа, избегаа“, пренесуваат српските медиуми.

Соседите велат дека не знаат кој би сакал да му наштети на пејачот.

„Избегнат е пожар. Среќа што тој и семејството не беа тука, туку во Белград. Тој е добар со сите, не знам кој би сакал да му наштети. Можеби беа само хулигани, но најважно е што е избегната трагедија“, изјавил соседот за медиумите.

Прочитајте и...  Клои Кардашијан ја продава вилата за 19 милиони долари, не можете да замислите што сè поседува! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат