Ја оставил вратата од домот отклучена, па двајца насилници упаднале и го истепале

Полиција/ фото МВР

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека двајца насилници упаднале во домот на човек во селото Идризово, откако тој влезната врата ја оставил отклучена.

„На 20.09.2021 во 01.55 часот во СВР Скопје, А.С. од с.Идризово пријавил дека две лица влегле во неговиот дом преку незаклучена врата. Според пријавеното, едното лице физички го нападнало. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Видео на денот