Ја нарекувале „грдото пајче“: Погледнете како изгледала Моника Белучи како дете! (ФОТО)

Моника Белучи, италијанската актерка и една од најубавите жени во светот, на 30.09 го прослави својот 56 роденден, но многумина мислат дека таа воопшто не старее.

Инаку, Моника е голем поборник на природната убавина, а позната е дека нема направено ниту една естетска операција на своето лице и тело.

Несудената правничка која стана секс симбол на филмското платно – Среќен роденден Моника Белучи!

Дали Моника Белучи една од најубавите жени на светот:

Актерката како тинејџерка пораснала во вистинска убавица, но тоа не било слулај додека била дете. Имено, фотографија од нејзиното детство покажува дека таа многу се променила. Многумина тогаш ја нарекувале „грдото пајче“, кој неколку години подоцна прерасна во лебед…

Прочитајте и...  Интервју со Сања Арсовска, претседателка на СКРМ: Ако нешто не ми одговара, веднаш реагирам и барам солуција

Погледнете како изгледала како дете:

 

Поврзани вести

На снимањето на последниот „Џејмс Бонд“, за „Кока-кола“ се потрошени неверојатни 65.000 евра

Слободен Печат

Џеф Бриџис откри дека има рак: „Болеста е сериозна, но прогнозите се добри“

Слободен печат

ВИДЕО: Колкава е опасноста да се заразите со корона кога седите на иста маса со заболен од ковид-19?

Слободен Печат

„Номен ест омен“: Се викате Ана или Александар или имате блиски со овие имиња? Прочитајте го значењето

Слободен печат

Дневен хороскоп за 20 октомври: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба

Слободен печат

„Долгиот ковид“ влијае на повеќе делови на телото и умот

Слободен печат

Остави Коментар