Ја крие како змија нозете: Сопругата на Никола Којо е вистинска „бомба“ (ФОТО)

Познатиот српски актер Никола Којо пред 12 години се ожени со преубавата Александра Џуриќ, која со својата појава го одзема здивот на секој маж.

Девојката која го освоила неговото срце, пред него исто така го освоила срцето на многумина.

Таа се појавила во спотот на Здравко Чолиќ за песната „Моја драга“ и сите ја паметат како атрактивна русокоса.

Фотографија: DRAGANA UDOVIČIĆ / Glossy

Александра успешно работела на модните писти во Германија, Париз, Милано, но на српската сцена е позната како девојката од спотот на Чолиќ.

Александра и Никола се забавувале само осум месеци и решиле да се земат. Имале скромна венчавка во Белград во септември 2007 година и од тогаш живеат во хармоничен брак.

За 12 години тие добија три ќерки, а актерот повеќе пати досега има изјавено дека му одговара семејниот живот.

Прочитајте и...  Коронавирусот и македонскиот филм: Филмот е ставен на пауза

Прочитај повеќе

Дали коронавирусот предизвикува стерилитет и дали мажите се позагрозени од жените?

Слободен печат

Бекамови ги разлутија соседите: Ги молат да престанат со преправање на имотот

Слободен печат

Хороскоп за 4 август: На Овните една порака ќе им го разубави денот, Рибите ќе добијат важна понуда

Слободен печат

Виц на денот – Црногорски вирус

Слободен печат

Мајка Далтон: Украинка (51) ископала тунел за да го извади синот од затвор, но и таа завршила зад решетки! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Ова е тајната на нејзината убавина: Манекенката Катарина Ивановска без проблем сподели ваква фотка! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Славната Тони Брекстон (52) младоликиот изглед го должи на вибратор: Детално објасни како го користи! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Кристијано Роналдо однапред, Георгина Родригез одзади: Погледнете какви фотки објави популарниот пар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Пет жешки пози на Луна Џогани покрај базен: Нејзиното момче вели дека е на апарати! (ФОТО)

Васко Спасоски

Гоца Тржан едвај врзува крај со крај поради пандемијата: Народов е среќен за тоа што естрадата нема од што да живее!

Васко Спасоски

Антониа Гиговска со контра-став од нејзиниот колега Панчо: Го сакам моето тело и сега и кога ќе ослабам! (ФОТО)

Слободен печат

Семејни проблеми: Раста го отпушти менаџерот Марко, братот на Ана Николиќ!

Васко Спасоски