Ја измами сопругата па се сврте кон верата - Слободен печат

Ја измами сопругата па се сврте кон верата

Фудбалерот на Челси, Оливие Жиру во 2014 година на целиот свет јавно му призна дека ја изневерувал сопругата. Англиските медиуми со недели пишуваа за аферата на тогашниот играч на Арсенал со моделот Селија Кеј, а Жиру одлучи да ги прекине сите шпекулации и потврди дека информацијата за неговото неверство е точна.

„И се извинувам на сопругата, семејството, пријателите, менаџерот и соиграчите како и навивачите на Арсенал. Сега морам да се борам за семејството да ми прости за глупоста која ја направив и ништо друго не ми е поважно од тоа“, напиша тогаш Жиру на својот профил на Твитер.

Од тогаш поминаа пет години, и сега Оливие Жиру е нов човек кој целосно и се посвети на религијата. Оттогаш нема ниту една дамка во фудбалската кариера и во приватниот живот, а сопругата Џенифер му прости за прељубата.

Токму затоа францускиот католички магазин „Исус“ го избра за гостин-уредник на септемврискиот број каде фотографијата на Жиру се наоѓа на насловната страница со натпис “33 години, врсник на Исус“.

– Кога сум во можност, постојано зборувам за својата вера и религија. Чувствувам дека морам да го искористам својот простор во медиумите за да зборувам за својата посветеност за Исус. Поради тоа прифатив да бидам уредник на септемврискиот број на „Исус“. Кога гледам шти се случува во денешниот фудбал-расизам, хомофобија… сакам да бидам првиот кој ќе каже „доста е“ – вели Жиру.

Прочитај повеќе

Челси прокоцка триумф против Арсенал, Сити го слави Агуеро (ВИДЕО)

Слободен печат

Со Елмас на теренот е полесно, Наполи го елиминира Лацио во Купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Шведска и го закомпликува пласманот во полуфиналето на Унгарија

Слободен печат

Мурињо е најголем тренер-трошаџија, фрли повеќе од 1.5 милијарди евра за засилувања

Слободен печат

МЗТ Скопје поразен на гостувањето кај Сплит

Слободен печат

КОНКУРЕНЦИЈА НА УФЦ: Полјаците измислија нов брутален спорт, без ракавици и без ограда (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × 1 =

Прочитај повеќе

Рамос по четврти пат ќе стане татко

Слободен печат

Повредите не и можат ништо на Норвешка, падна и Исланд

Слободен печат

Ново име во Градски Парк: Работнички се засили со Питс

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО : Пијани рагбисти претепале тинејџер до смрт (+18)

Слободен печат

Словенците ги задржаа шансите за полуфинале по победата над Португалија

Слободен печат

Баерн си најде десен бек во Мадрид

Слободен печат