ЈА ЧЕКАЛ ПРЕД ОЛТАР, НО НЕ ЈА ВИДЕЛ ВЕЌЕ НИКОГАШ: Од оваа приказна ќе ви се насолзат очите

Џесика Гуедес имала 30 години и била бремена. Влегла во лимузината која требало да ја однесе на нејзината венчавка. Но, само во една секунда сето тоа се променило.

Додека се возела низ улиците во Сао Паоло, почувствувала слабост и болки во вратот. Нејзиниот свршеник цело време бил пред олтарот. Прво мислел дека малку доцни, но кога еден избезумен роднина влегол да побара помош, му било јасно дека нешто лошо се случило.

Невестата се онесвестила во лимузината и морало итно да биде превезена во болница. Таму бил направен царски рез во обид да го спасат бебето, а Џесика веќе била мртва – таа имала тежок мозочен удар.

Девојчето било тешко едвај еден килограм и веднаш било примено на одделот за интензивна неонатална медицина. Всушност, болките во вратот кои ги чувствувала Џесика биле знак дека таа има мозочен удар.

Прочитајте и...  Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Според лекарите, тоа се случило како последица на прееклампсија и внатрешно крварење. До тој момент, никој не забележал никаков проблем, а Џесика одела на редовни прегледи и здраво се хранела цело време.

Нејзиниот избраник по оваа трагедија останал силен, за да може да се грижи за нивната ќерка.

Прочитај повеќе

Бујно деколте и долги нозе: Јелена Карлеуша во бомбастично издание за снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (ФОТО)

Слободен Печат

Пејачката Кајли Миног го прослави својот 52-ри роденден! (ФОТО)

Слободен Печат

Вереницата на Кристијано Роналдо не престанува да провоцира: Објави фотографија од која ќе се препотите (ФОТО)

Васко Спасоски

Трикот на Клои Кардашијан за постигнување совршен задник! (ФОТО)

Слободен Печат

Ретко објавува ваква фотографија: Погледнете зошто Анастасија Ражнатовиќ доби стотици комплименти! (ФОТО)

Васко Спасоски

Музичката икона Шер и на 74-годишна возраст изгледа како млада девојка: Сите знаеа дека ќе стане позната! (ФОТО)

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Атрактивната Вики го сруши интернетот со снимка на која „виси“ од зграда: Сега позираше скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Соседите сигурно уживаат: Хајди Клум дома се сонча гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прво бараше да им се помогне на музичарите, а сега купи автомобил од 50.000 евра: Неда Украден се поднови со нов „ѕвер“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Моден камелеон: Сите стилски трансформации на Шарлиз Терон! (ФОТО)

Слободен Печат

Васил Тупурковски во „Еден на Еден“: Пријателите мислат дека Тито ми ги остави мене пурите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Сопругата на Хју Џекмен беше исмејувана поради насловната страница на познатиот австралиски магазин! (ФОТО)

Слободен Печат