Извршен претрес во гевгелиско, пронајдена дрога

Кокаин / Фото: Архива на Слободен печат

Полицајци вчера во 15.30 часот во село Богородица, гевгелиско, го уапсиле Д.М.(55) од селото.

При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и стебла од растението канабис.  Тој бил приведен во полициска станица и по целосно докумнетирање на случајот против него ќе биде поднесена пријава.

Видео на денот