Извадено тело на нуркач кој пред 6 години исчезнал во морските длабочини - Слободен печат

Извадено тело на нуркач кој пред 6 години исчезнал во морските длабочини

Хрватските полициски нуркачи вчера, во близина на местото Света Марина кај Рабац, извлекоа мртво тело на неидентификуван маж.

Телото се наоѓало на длабочина од 50 метри и било забележано од еден чешки нуркач пред неколку месеци. Кога се создале услови, затоа што видливоста на таа длабочина е исклучително лоша, полицијата го извадила телото.

На телото се наоѓала опрема за нуркање, а бидејќи не можел да се утврди идентитетот, телото на мажот било транспортирано во Одделот за патологија на Општата болница Пула за обдукција и идентификација.

Се претпоставува дека станува збор за Адам Бениамин Вробел, полски нуркач кој исчезнал во областа уште во 2013 година.

Прочитај повеќе

Колинда по истекувањето на мандатот ќе го искористи правото на плата и канцеларија

Слободен печат

Силниот земјотрес во Турција фатен во живо во телевизиско студио (ВИДЕО)

Слободен Печат

Дожд од игуани на Флорида поради ниските температури (ВИДЕО)

Слободен Печат

Најмалку 11 загинати во нов милитантен напад во Алепо

Слободен Печат

Расте билансот на жртви и повредени во стравичниот земјотрес во Турција

Слободен печат

Научник пред три месеци ја предвиде епидемијата: Колку е опасен корона вирусот?

Слободен Печат

Остави Коментар

1 × 2 =

Прочитај повеќе

Астероид ескплодираше во близина на Земјата, неговите остатоци се разлетаа во Северна Америка (ВИДЕО)

Слободен печат

Се зголемува бројот на повредени: Опожарена зграда по разорниот земјотрес во Турција (ВИДЕО)

Слободен Печат

Пендаровски и Мишел се согласија дека иднината и судбината на Македонија е европска

МИА Агенција

Османи: Македонија е подготвена да ги почне преговорите со ЕУ

Слободен Печат

Поглед во Вухан – епицентарот на епидемијата на опасниот корона вирус

Слободен печат

Научниците ги открија причините за најголемата експлозија во Вселената

Слободен Печат