Израелската окупаторска армија застрела еден Палестинец

Израелската армија застрела еден Палестинец за време на извршената рација во кампот Календија, кој се наоѓа во северниот дел на окупираниот Ерусалим.

Според информациите добиени од очевидците, израелските сили утрово вршеле рација во бегалскиот камп Календија, каде што отвориле оган врз едно возило во кое се наоѓал 23-годишниот Али Адван.

Според палестинските извори, израелските војници околу еден час го задржале телото на Адван, а потоа го предале на палестинскиот здравствен центар.

Прочитајте и...  Ангеловска-Бежоска: Монетарната политика останува релаксирана за поддршка на економското закрепнување

Поврзани вести

СДСМ: Сè што е назадно и уништувачки е белег на Мицкоски

Слободен печат

Калеска Ванчева: Попис мора да има

Слободен печат

Аризона го прогласи Бајден за официјален победник на претседателските избори

И.И.

СЗО препорачува внимателно планирање на претстојната скијачка сезона

И.И.

ВИДЕО | Милошоски: Одброени се деновите на Заев, ги обедини граѓаните против него

Слободен печат

Турција воведува полициски час и целосно „заклучување” за викенд

И.И.

Остави Коментар

MacedonianAlbanian