Израелската армија пукаше врз воени локации на Хамас во Појасот Газа

Израелски авиони и тенкови пукаа синоќа врз неколку воени локации во Појасот Газа, како одговор на балони со експлозив пуштени преку границата кон израелската територија, соопшти израелската армија.

Палестински медицински служби соопштија дека една жена и тригодишно девојче се полесно повредени во нападот.

Израелската војска соопшти дека целите биле локации на Хамас, милитантно движење кое е на власт во Газа од 2007 година.

Прочитајте и...  Велс воведува двонеделно „затворање"

Поврзани вести

Армијата на Чешка започна да гради привремена полска болница во Прага (ВИДЕО)

Пензионерите излегоа на протест и контрапротест против Лукашенко (ФОТО+ВИДЕО)

СЗО со порака до властите: Ставајте ги контактите во изолација (ВИДЕО)

Слободен печат

Трамп: Фаучи е катастрофа, луѓето се уморни да го слушаат него и сите тие идиоти

Слободен печат

Брифинг на првиот човек на СЗО: Ковакс иницијативата за фер дистрибуција на ковид вакцините со 184 држави

Слободен печат

Министерство за правда на САД: Обвинение против шест Руси поради сајбер напади

Слободен печат

Остави Коментар