Израел убиле Палестинец, по што следела одмазда од 20 ракети

Засега никој не преземал одговорност за истреланите ракети, но западните медиуми објавија дека нивна цел била одмазда за смртта на Палестинецот.

Од палестинска територија биле истрелани 20 ракети кон јужниот дел на Израел, само неколку часа откако Израел соопшти дека убил „палестински милитант” кој се обидел да постави бомба долж граничната ограда меѓу Израел и Појасот Газа.

Засега никој не преземал одговорност за истреланите ракети, но западните медиуми објавија дека нивна цел била одмазда за смртта на Палестинецот.

Израелската војска соопшти дека во јужниот дел на Израел се огласиле сирени за воздушна опасност и биле истрелани најмалку 20 ракети. При ракетните напади никој не е повреден, ниту е причинета материјална штета.

Прочитајте и...  На Тајланд 102 нови случаи на Ковид-19, уште три смртни случаи

Прочитај повеќе

Се намалува бројот на смртни случаи од коронавирус во Франција

Слободен печат

Во Кина расте бројот на нови случаи со Ковид-19

Слободен печат

Опаѓа бројот на заразени од Ковид-19 во Германија

Слободен печат

Заболени тројца свештеници од Московската епархија

Слободен печат

Можно ново зајакување на мерките за превенција од ширење на Ковид-19

Слободен печат

Прв тигар во светот заразен со коронавирус

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Денес треба да пристигне нова група македонски државјани од Велика Британија

Слободен печат

Вчера потврдени 5 нови случаи на Ковид-19 во Косово, вкупно 145 заразени

Слободен печат

Сончево време со температура до 17 степени

Слободен печат

Курсна листа на НБРМ: Колкава е вредноста на еврото денеска?

Слободен печат

Спасени 15 мигранти кои се обиделе да преминат од Франција во Велика Британија

Слободен печат

Епидемиологот Пашагиќ почина од последиците на коронавирусот

Слободен печат