1 C
Скопје

Израел собори дрон од Либан

Израелската армија денеска соопшти дека соборила беспилотно летало што влегло во израелскиот воздушен простор од Либан.

Во соопштението се додава дека израелската армија ќе продолжи да го брани суверенитетот на земјата.

– Израелските одбранбени сили го следеа летот на дронот за време на инцидентот, се вели во соопштението.

Летовите со беспилотни летала над израелско-либанската граница се чести поради конфликтот меѓу Израел и либанската група Хезболах.

Прочитајте и...  Запленета марихуана во струшкото село Радожда

Поврзани вести

ВИДЕО I Влегоа во историја на медицината: Девет мајмуни во Зоолошка во Сан Диего примија анти-ковид вакцина

Слободен печат

Стартува кампањата за пописот под слоганот „Тука живеам, одлучувам, постојам”

Слободен печат

Хант: ЕК да ја преиспита одлуката за блокада на извозот на вакцини за Австралија

Слободен печат

За овој месец најавен старт на имунизацијата на населението: Вакцините на „Фајзер“ треба да стигнат во првиот квартал од оваа година

Слободен печат

Каналот на Трамп на Јутјуб ќе биде дозволен штом се намали ризикот од насилство

Слободен печат

Истражување во САД: За повеќето Американци, Кина е непријател или конкурент

Слободен печат

Остави Коментар