Изненадување за Пандев, специјален шампионски прстен од Интер (ФОТО)

Италијанскиот Интер не ги заборава своите фудбалери, посебно не оние кои на клубот му донесоа тројна круна во 2010 година, а меѓу нив е и капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев.

Пандев како и останатите фудбалери на „нероаѕурите“ доби специјален подарок, шампионски прстен. На прстенот е изгравирана годината која со златни букви е запишана во клупската историја „Timeless 2010“ како и бројот „27“ кој го носеше најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.

Во таа 2010 година, Пандев заедно со фудбалерите на Интер кои во тоа време беа предводени од Жозе Мурињо дојдоа до титулата во домашното првенство и Купот на Италија, како и трофејот во Лигата на шампионите.

Прочитајте и...  Белорусите имаат свој Меси, млад 18-годишен фудбалер ја посрами одбраната (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пеналите го спасија Јувентус против неверојатната Аталанта

Слободен печат

Сити пукна „петарда“ и во Брајтон

Слободен печат

Поразот од Сасуоло ги зовре страстите: Тепачка во соблекувалната на Лацио

Слободен печат

Роналдо и Зидан повторно со ист клуб: Француски великан се подготвува за сензационален трансфер

Слободен печат

Меси не се откажува од титулата, нов исторски подвиг за триумф на Барселона (ВИДЕО)

Слободен печат

Шефилд му направи услуга на Јунајтед, со посед на топката од 24% му даде три „парчиња“ на Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ФФМ: Клубовите од вторите и третата лига нема да плаќаат котизација

Слободен печат

Лацио му ја предаде титулата на Јувентус (ВИДЕО)

Слободен печат

Фудбалот се враќа дома: Англичаните имаат неверојатна генерација која може да доминира наредната деценија

Слободен печат

Поранешната репрезентативка Гивенс замина во пензија, ќе стане тренер

Слободен печат

Ригорозни казни за прекршување на карантинот во Формула 1: Затвор или 15.000 евра

Слободен печат

Шанса за Барселона, за три дена цената на Лаутаро падна за 21 милион евра

Слободен печат