9 C
Скопје

Изненадување во Италија: Падна снег во август (ВИДЕО)

На планинскиот превој Стелвио во Италија, вчера вечер паднал снег.

Стелвио се наоѓа во северна Италија, на граница со Швајцарија на висина на околу 2.757 метри , пренесува порталот Индекс.

На снимките објавени на социјалните мрежи јасно се гледа како паѓа снег и дека има снежна покривка на клупите и столиците во ова зимско одмаралиште.

Прочитајте и...  Полска најави правни активности против Фајзер за недоставување на сите вакцини

Поврзани вести

Никола Рибароски избран за претседател на Комората на друштва за геодетски работи

Слободен печат

Во пресрет на „Австралија Опен”, Мелбурн 17-ти ден без случаи на ковид-19

Слободен печат

Утрински температури над нулата, најмногу снег на Попова Шапка

Слободен печат

Гир: Сакам да испратам силна порака дека европската перспектива на Северна Македонија е јасна и неспорна

Слободен печат

ЕК: Инсистираме на стабилност во испораките на вакцините на АстраЗенека

Слободен печат

Опаѓа бројот на новозаразени со Ковид-19, но остануваат апелите за почитување на мерките за заштита

Слободен печат

Остави Коментар