Измијте ја вашата коса со јаболков оцет веднаш! Ќе ни кажете фала за овој трик! – Слободен печат
ЕспресоЖенаМагазинУбавина

Измијте ја вашата коса со јаболков оцет веднаш! Ќе ни кажете фала за овој трик!

Овој метод ѝ обезбедува одличен квалитет на вашата коса, правилен pH баланс, го стимулира нејзиниот раст и ја прави поздрава кожата на главата.

Органскиот јаболков оцет е одличен за косата и кожата на главата. Тој ја чисти косата и ѝ дава волумен и сјај, додека истовремено го спречува нејзиното опаѓање. Јаболковиот оцет ја намалува иритацијата на кожата која предизвикува чешање и го елиминира првутот така што ги уништува бактериите или габите кои се затвориле во фоликулите на влакната.

Јаболковиот оцет содржи алфа-хидроскилна киселина, па со миењето ќе ги отстраните и сите наслаги од вашите омилени производи за обликување на косата. Вашата коса со сигурност никогаш претходно не била толку чиста. Овој метод ѝ обезбедува одличен квалитет на вашата коса, правилен pH баланс, го стимулира нејзиниот раст и ја прави поздрава кожата на главата.

Јаболковиот оцет ги убива сите бактерии и го отстранува првутот. Ја поттикнува циркулацијата на крвта во малите крвни капилари. Има моќно дејство против габите и вирусите, па затоа е и одлично за борење против инфекциите на кожата на главата. Тој исто така ги отстранува и мртвите клетки кожи, како и го поттикнува здравиот раст на косата.

Како да го користите јаболковиот оцет за различните типови коса?

Брановидна, густа или долга коса: Измешајте 120 милилитри јаболков оцет со 1 литар топла вода.

Права, тенка или кратка коса: Измешајте 1 лажица јаболков оцет со 230 милилитри топла вода.

Хемиски исправена или третирана коса: Измешајте 120 милилитри јаболков оцет со 470 милилитр и топла вода.

Природно виткана или густа коса: Измешајте 230 милилитри јаболков оцет со 700 милилитри топла вода.

Колку често треба да користите јаболков оцет за миење на косата?

Брановидна, густа или долга коса: Еднаш во 2 недели.

Права, тенка или кратка коса: Еднаш неделно.

Хемиски исправена или третирана коса: Еднаш месечно.

Природно виткана или густа коса: Еднаш во 6 до 8 недели.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close