23 C
Скопје

Измени во Изборниот законик – Сите кренаа два прста за гласање со отпечаток од прст

Во викенд изданието на весникот „Слободен печат“ читајте:

 

– Аферата „Двојник“ или „Мафија“ ја тресе македонската политичка сцена – Лажните пасоши ќе ѝ донесат вистински главоболки на земјава

 

– Изминатава недела Македонија е трета во светот според смртноста од ковид-19 – Бранот силен, вирусот непредвидлив и подмолен

 

– Претреси во фирмата „Инвока гроуп“ и во домот на Драги Рашковски

 

– Измени во Изборниот законик – Сите кренаа два прста за гласање со отпечаток од прст

 

– Директорот на Дирекцијата за ТИРЗ – Државата дала 21 милион евра помош на компаниите во зоните, но вредело

 

– Премислување без објаснување – Владата се откажа од приватен партнер за контрола на трговијата со цигари, алкохол и лекови

 

– Европски суд за човекови права – Историска пресуда за случај од Чешка – Вакцинацијата на деца треба да биде задолжителна

 

– Десетдневни насилни протести во Белфаст – Прекинат е 23-годишниот мир во Северна Ирска

 

– Во овој број и редовниот прилог „Културен печат“, а во него, покрај другите содржини, интервју со Тимчо Апостолов, приредувач на монографијата „Гордоста на Кавадарци“

 

– Во овој број не пропуштајте го и СП Неделник, eксклузивен викенд-додаток со избор од најдобрите текстови од најеминентните светски и регионални медиуми – весници, списанија и портали!

 

 

Поврзани вести

Милевски: Еко центарот Бислим, станува лидер во развојот на алтернативниот туризам

Слободен печат

Спасовски и директорот на БЈБ им одадоа почит на осумтемина загинати полицајци во „Диво Насеље”

Слободен печат

Во земјите на ЕУ ќе се влегува со било која примена вакцина

Слободен печат

Ин мемориам: Почина д-р Лазар Шуманов, претседател на Националниот комитет на ИКОМОС

Слободен печат

Блуши: Секој кандидат добил мандат со изборен криминал не заслужува да седне во Парламентот

МИА Агенција

Сасоли на почетокот на Конференцијата за иднината на Европа: Не смееме да имаме табуа

МИА Агенција

Остави Коментар