ИЗМАМЕН ГОСТИВАРЕЦ: Му ветувале државна работа за ќерка му – Слободен печат
Хроника

ИЗМАМЕН ГОСТИВАРЕЦ: Му ветувале државна работа за ќерка му

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Гостиварец бил измамен од едно лице пред две години дека за парична надокната, ќе биде вработена неговата ќерка во државна институција.

-На 18.11.2019 во 12.30 часот во Полициската станица Тетово, Н.З.(53) од Гостивар пријавил дека пред две години бил измамен од С.С., кој за парична надокнада го измамил дека ќе ја вработи неговата ќерка во државна институција- наведуваат во билтенот од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close