Изложба на олдтајмери „Пежо 404“ во дворот на француската амбасада – Слободен печат
Слободна ТВ

Изложба на олдтајмери „Пежо 404“ во дворот на француската амбасада

Со поддршка на францускиот амбасадор во Македонија, Кристијан Тимоније се одржа изложба на легендарниот француски автомобил „Пежо 404“. Изложените автомобили се произведени во периодот од 1968 до 1973

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close