9 C
Скопје

Излезе трејлерот од интервјуто на принцот Хари и Меган со Опра Винфри

Излезе трејлерот од интервјуто на принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл со легендарната водителка Опра Винфри.

Имено, светската јавност со нетрпение го очекува интервјуто во кое Хари и Меган за прв пат ќе ја раскажат својата приказна по заминувањето од британското кралско семејство и нивната преселба во Америка.

youtube
Принтскрин / Youtube

Сакам на сите да им дадам до знаење дека нема забранета тема“, вели Опра во видеото и во еден момент ја прашува Меган дали молчела или ја натерана да молчи. Но, одговорот на Меган не е прикажен во трејлерот.

Принцот Хари вели дека неговата најголема грижа била да „не се повтори историјата“, реферирајќи на неговата покојна мајка, принцезата Дајана.

Прочитајте и...  ФОТО: Селена Гомез облиена во крв со лисици на рацете

Знаете, навистина ми олесна и сум среќен што седам овде со својата сопруга и разговараме со вас, бидејќи не можам да замислам како ѝ било кога морала да поминува сама низ овој процес пред многу години. Ни беше неверојатно тешко, но барем бевме заедно во сево ова“, рече принцот  држејќи раката на Меган.

Profimedia
Profimedia

Рековте прилично шокантни работи“, рече Опра на крајот на трејлерот.

Специјалното интервју „Oprah with Meghan and Harry: A CBS Primetime Special“ ќе се емитува на 7 март.

Поврзани вести

13 намирници кои тироидната жлезда ги сака, и две што треба да ги избегнувате

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 13 април: Животот е тркало, а вие денес ќе се уверите во тоа

Слободен Печат

Затвор

Слободен печат

На денешен ден – 13 април

Слободен Печат

Животна мантра за секој хороскопски знак: Следете го срцето, но „понесете“ го и вашиот мозок со вас!

Слободен печат

Храна која треба да ја избегнувате доколку сте алергични на полен

Слободен печат

Остави Коментар