-6 C
Скопје

Излезе од затвор човекот што ја нападна Шеќеринска на 27 април

Излезе од затвор Панче Ангелов, човекот кој беше осуден на четиригодишна затворска казна за насилство врз министерката за одбрана Радмила Шеќеринска во Собранието.

Тој беше осуден на четири години затвор, а доби амнестија на триесет отсто од казната.

Ангелов според обвинението, во Собранието на 27 април влегол во зградата и се упатил во прес салата, каде најпрво му се заканил на претседателот на СДСМ Зоран Заев, а потоа ја нападнал Шеќеринска на која и ја искубал косата, а фрлал шишиња кон другите пратеници.

Прочитајте и...  „Нови лист": Случувањата околу Северна Македонија во изминатите 30 години се огледало на реалноста во ЕУ

Поврзани вести

Иако доцна, сепак МЗ ја објави статистиката: Регистрирани 336 нови случаи, починаа 32 лица

Слободен печат

Изостана денешната ковид- статистика

Слободен печат

Опозицијата ја бара дневната статистика на заболени од ковид-19

Слободен печат

Судијата Иван Џолев избран за претседател на Судско-медиумскиот совет

Слободен печат

МЗ: На новинарите не им е забрането да снимаат во здравствените институции

Слободен печат

МВР: Полицајката користи годишен одмор, нема ниту претставка за мобинг на работно место

Слободен печат

Остави Коментар