Излечени 10 фудбалери на Валенсија од коронавирусот!

Валенсија ги помина сите неопходни мерки, членовите на клубот кои беа заразени, меѓу кои и играчите Гарај, Гаја и Мангала, се опоравија од последиците на Ковид-19.

Натпреварот помеѓу Аталанта и Валенсија, одигран на 19 февруари во Милано, беше прогласен за „биолошка бомба“ во италијанските медиуми, по што се дојде до заклучок дека епидемијата на коронавирусот уште повеќе се прошири во Ломбардија.

Кај фудбалерите на Аталанта е познато дека само голманот Спортиело беше позитивен на тестот на коронавирус.

Од друга страна, фудбалерите на Валенсија поминаа далеку полошо, заразена третина од играчите и луѓето кои беа на тој 19 февруари на „Сан Сиро“.

Шпанската „Марка“ пренесува дека 10 членови на клубот од „Местаља“ беа позитивни, а од денеска сите се излечени!

Прочитајте и...  Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Валенсија ги помина сите неопходни мерки, членовите на клубот кои беа заразени, помеѓу кои и фудбалерите Езекиел Гарај, Хозе Гаја и Елиаквим Мангала, се опоравија од последиците на Ковид-19.

Прочитај повеќе

Имаа се, пари, слава па останаа без ништо: НБА ѕвезди кои банкротираа

Слободен печат

НЕВЕРОЈАТНО: Фудбалерите на Салцбург и при прослава на триумфот во Купот држат растојание (ВИДЕО)

Слободен печат

ПСЖ продолжува да се расфрла со пари во време на криза, нова желба Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Коронавирусот зеде уште една фудбалска жртва, претходно му починаа и татко му и вујко му

Слободен печат

Навивачите на Црвена звезда со неверојатно пиротехничко шоу ја прославија титулата (ВИДЕО)

Слободен печат

Почнаа кавгите во Интер, Конте бара едно, Марота нејќе да чуе и нуди друго

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бунт против Погба, соблекувалната на Реал не го сака во тимот

Слободен печат

Се подготвува размената на летото, Пеп добива идеално засилување од Баерн

Слободен печат

Федерер повеќе заработува од Роналдо и Меси

Слободен печат

Мајката на Нејмар му ги прости гревовите на поранешното момче, планира и венчавка

Слободен печат

НБА лигата продолжува на 31 јули и тоа со плеј-оф

Слободен печат

„Кралот“ Хаверц: Голгетер за историја во германскиот фудбал! (ВИДЕО)

Слободен печат