„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

На „Би-би-си Радио 2“ беше промовирана песната „Time Waits For No One“ во изведба на Фреди Меркјури, за која со децении се мислеше дека е изгубена.

Оригинално, оваа песна била дел од мјузиклот од 1986 година, „Time“. Тогашната верзија, покрај гласот на Меркјури, имала и пратечки вокали, но верзијата во која тој ја изведува само со клавир се верувало дека е долго време изгубена.

По многу години потрага, во 2017 година е пронајдена оригиналната демо снимка, прочистена е и денеска е реализирана.

Прочитајте и...  „Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All" (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат