Изгореа четири автомобили ноќва во Скопје

Ноќва во Скопје изгореа четири автомобили, информира Министерството за внатрешни работи.

На 26.08.2020 околу 04.10 часот во СВР Скопје било пријавено дека на ул.„Ордан Чопела“  во Скопје настанал пожар во патничко возило „бмв“ со скопски регистарски ознаки, сопственост на М.Ф..

Од пожарот биле зафатени и возилата „голф“, сопственост на С.Н., „мерцедес“, сопственост на Д.Е. и „опел корса“ без регистарски ознаки.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Бригадата за противпожарна заштита Скопје.

Прочитајте и...  Ограбена црква во Тетовско

Поврзани вести

Гостиварци фатени со хероин

Слободен печат

На Клинички пренесен тешко повреден велосипедист

Слободен печат

Приведен 28-годишен маж во Чаир по распишана потерница

Слободен печат

Делчевец зад решетки, обљубил своја роднина

Слободен печат

ФОТО+ВИДЕО: Полицијата заплени над 15 килограми марихуана

Слободен печат

Тешко повреден велосипедист, возачот избегал од местото

Слободен печат

Остави Коментар