Изгоре македонски автобус во Црна Гора (ВИДЕО)

Во близината на црногороското летувалиште Петровац се запали македонски автобус на компанијата „Хафет Турс“, јави Ohridnews. Автобусот се обраќал на релација Скопје – Сплит, кога во 3 утрово се запалил во возење.

Сите патници навреме го напуштиле автобусот, а биле спасени и речиси сите торби, соопштил еден од патниците.

Набрзо стигнала и противпожарна екипа, и пожарот бил локализиран.

Патниците со друг автобус го продолжиле патувањето кон Сплит.

Прочитајте и...  Во сообраќајка на две возила на патот Чашка - Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Прочитај повеќе

Во сообраќајка на две возила на патот Чашка – Голозинци повредени седум лица, од кои две деца

Слободен печат

Кривична за прилепчанец кој земал 1.600 евра со лажно ветување дека ќе обезбеди визи за САД

Слободен печат

Кривична за дебранец, сакал да изнуди пари за наводен долг

Слободен печат

Прилепчанец починал на работното место

Слободен печат

Во јули и август санкционирани 1529 мотоциклисти

Слободен печат

Уапсен тетовецот кој запали две возила на ЕВН

Горан Наумовски

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Двајца повредени откако воз удри во автомобил кај Тетово

Скопјанец загина во сообраќајка кај Пробиштип

МИА Агенција

Кривична пријава за дебранец за изнуда на пари

МИА Агенција

Убиство во скопското село Инџиково

Слободен печат

Запалени две возила на ЕВН во Тетово

Слободен печат

Воз се заби во цитроен близу Тетово, две лица се повредени

Слободен печат