Изгоре магацински простор за резервни автомобилски делови во Радишани

Магацински простор за резервни делови за стари половни возила во близина на бензинска пумпа на влезот во Радишани е опожарен денеска околу 13 часот. Нема повредени, причинета е само материјална штета.

– Пожарот веќе е локализиран и се работи на негово расчитување, изјави за МИА командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Владимир Симоновски.

Во гаснењето на пожарот учествувале 25 пожарникари со десетина возила.

Пожарот е пријавен во ТППЕ околу 13:15 часот.

Прочитајте и...  При обид за влез во Канада: Уапсена жена која е осомничена за писмото со отров до Белата куќа

Прочитај повеќе

Фигаro: Турција вешто се инфилтрираше во традиционалното американско-руско ривалство

Слободен печат

Пабовите, баровите и рестораните со скратено работно време во Англија

Слободен печат

Испраќањето луѓе на Месечината ќе чини 28 милијарди долари

Слободен печат

Пендаровски: Благодарение на Обединетите нации решивме комплексен спор кој ја забавуваше нашата интеграција во меѓународниот поредок (ВИДЕО)

Слободен печат

Уапсен службеник на њујоршката полиција- шпионирал во корист на Кина (ВИДЕО)

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ по вчерашниот Централен комитет: Промени во партијата за победа над мафијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Тереза Меј ја обвини владата дека му се заканува на интегритетот на Велика Британија

Слободен печат

Критичар на претседателот Си Џинпинг зад решетки за поткуп: Кина осуди бизнисмен на 18 години затвор

Слободен печат

Собраниска седница број 13: Избор на заменици-министри пред пратениците

Слободен печат

Сончево време со температура до 30 степени

Слободен печат

Случај „Таргет-Тврдина“: Рочиште за нови докази во Кривичен суд

Слободен печат

Успешен референдум во Италија: Бројот на пратеници се намалува за речиси третина

Слободен печат