Изгоре имотот на Расел Кроу! (ВИДЕО)

Имотот на 55-годишниот актер Расел Кроу во Нов Јужен Велс, беше зафатен во пожарите кои се шират низ источна Австралија. Актерот преку Твитер ја извести јавноста, изјавувајќи дека две градби се потполно уништени и дека конечната штета на ранчот што се простира на 400 хектари, сеуште се збира. Во времето кога пожарот го зафатил имотот, актерот бил надвор од земјата.

Откако потврди дека неговото семејство и блиските пријатели се на сигурно, Кроу објави видео и фотографии на Твитер кои покажуваат хеликоптер како со вода го гаси пожарот.

„Моето срце во овие тешки моменти е со сите од целиот наш крај кои ги зафати пожарот“, напиша актерот на својот профил.

Прочитајте и...  Уставна церебрална парализа

Прочитај повеќе

СТРАВ ОД КОРОНА: Трудниците земаат кредити за да се породуваат во приватни болници

Мими Шушлеска Петкова

Минималната плата за јули зголемена за 434 денари

Соња Кириџиевска

Ќе влијае ли коронавирусот врз излезноста на изборите?

Тринаесет затвореници од „Идризово“ во самоизолација: Засега никој не развил симптоми на коронавирус

Горан Наумовски

Објавени фотографии од верски обреди во црква во Аеродром: Верниците и поповите без маски и дистанца

Михаило Донев

СЗО со нови насоки за евидентирање на смртноста: Ако пациентот е позитивен, а почине од инфаркт нема да се ,,брои” во починатите од ковид-19

Мирослава Бурнс

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ЕКОНОМСКИ ПРЕДИЗБОРНИ ВЕТУВАЊА: Партиите се наддаваат со плати и со пензии за граѓаните

Весна Дамчевска

„На Бетон пушти му да плати“ – Пет аудио снимки меѓу Јанакиески и Јанушев за „нашите“ од Италија и Швајцарија

Слободен печат

Андоновиќ: Пресврт – ХДЗ се врати како победник, по поразот кој го доживеа на претседателските избори (ВИДЕО)

Слободен печат

Уставна церебрална парализа

Сашо Орданоски

Најголемиот негативец во политиката на САД: Се сврте против Трамп, а заради него светот неколкупати беше на работ на бездната (ФОТО)

Слободен печат

ДУИ бара само премиер, Села албанска цела да е?!

Соња Христовска Угриновска