Изгледај како од МИЛИОН ДОЛАРИ: Модни трикови за луксузен изглед (ФОТО)

Сигурно во гардероберот ги имате сите потребни парчиња облека, само е потребно да ги искомбинирате на вистински начин. Ви донесуваме мали трикови кои ќе направат драстична разлика.Овие модни правила се задолжителни доколку имате намера стилот да ви делува луксузно и скапо.

Кројачот е најдобра инвестиција

Ако некое парче не ви прилега совршено, прекројте го. За облеката да изгледа убаво, пред сè мора да стои совршено.

View this post on Instagram

@maja_miletic

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Внимателно со новите додатоци

Лошото одбирање на модните додатоци може комплетно да го уништи изгледот. Основното правило „повеќе е помалку“ важи кога зборуваме за модните додатоци, без оглед дали се работи за чанта, накит или чевли.

View this post on Instagram

Via @bonendis 😻

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Монохроматски комбинации

Овој тренд повторно е вистински хит, а освен тоа во ваков аутфит ќе делувате како на стајлингот да сте потрошиле куп пари. Вам ви останува само да ја изберете омилената боја и да го изнесете овој тренд на најдобар начин.

View this post on Instagram

@cellajaneblog 😻

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Класиката е незаменлива

Трендовите доаѓаат и поминуваат, но некои парчиња се со причина важни. Кожна јакна, црни салонки, се парчиња во кои секогаш е исплатливо да се инвестира.

View this post on Instagram

@annisofiagerlach 😻

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Изборот на ташната е важен

Ташната може да го заокружи целиот стајлинг, па добра и квалитетна торба ќе остави силен впечаток.

View this post on Instagram

@best_street_styles

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Добар капут е одлична инвестиција

Интересен и впечатлив капут е доволен да оставите добар впечаток на околината.

View this post on Instagram

@best_street_styles

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

View this post on Instagram

@best_street_styles

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

View this post on Instagram

@best_street_styles

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Фармерки како основа

Сите други парчиња се помалку важни, но кога ќе најдете фармерки кои совршено ви стојат, сте ги решиле сите модни проблеми. Добрите фармерки ќе оддадат впечаток на добро стилизирана дама.

View this post on Instagram

@best_street_styles

A post shared by Women With Style (@women_with_style) on

Прочитајте и...  Бронзената божица Ким доминирала во пустина во новата колекција за долна облека

Прочитај повеќе

На Антарктикот снегот има крваво црвена боја, а беше измерена и највисоката температура досега! (ФОТО)

Слободен печат

Меган Маркл е обвинета дека заработува од кралското семејство!

Слободен печат

Француски шмек и балкански мелос со „Ана Кап, Џијан Емин и Гудачи“

Слободен печат

Драма во семејството на Северина: Поранешниот зет ја киднапирал внуката на пејачката, но ги објавил и нејзините експлицитни фотки!

Слободен печат

Познатата пејачка Дафи со денови ја дрогирале и ја силувале во заробеништво! (ФОТО)

Слободен печат

Предупредување од руски астролог: Нè очекува турбулентен период, внимавајте на овие датуми!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Судбината на Евровизија на „стаклени нозе“: Можно е да се откаже поради коронавирус!

Слободен печат

Пејачката Елена Велевска е горда мајка: Нејзините три деца снимија заедничка песна, синот Марко рапува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Се враќа во мода најомразениот тренд од 2000-та година! (ФОТО)

Слободен печат

Муабет со Елена Христова, вокалистка на „Баклава“: Албумот „IV“ нѐ сплотува во една голема фамилија

Јасмина Кантарџиева Димков

Весела Христовска: На македонската жена ѝ недостига повеќе самодоверба, време за себе и да знае да каже „не“

Јасмина Кантарџиева Димков

Харисон Форд ќе ви каже која е тајната за успешниот брак

Слободен печат