Изгласана недоверба на Владата на Албин Курти

Против Владата на Курти гласаа 82 пратеници, 32 беа против додека воздржан беше еден. Целата дисусијата траеше 12 часа.

Вечерва доцна во косовското собрание беше изгласана недоверба на Владата на Албин Курти.

Против владата на Курти гласаа 82 пратеници, 32 беа против додека воздржан беше еден. Целата дисусијата траеше 12 часа.

Барањето за гласање на доверба на Владата на Курти беше покрената од Демократскиот Сојуз на Косово (ЛДК), откако премиерот Курти пред една недела, на 18 март, го смени министерот за внатрешни работи Агим Велиу.

Прочитајте и...  Паднаа маските околу лекарските визири: Едни се мачат и од срце донираат, други профитираат!

Прочитај повеќе

Доколку вашиот престој во странство станува нерегулиран, обратете се до МНР

Слободен печат

ОБСЕ: Централизирано информирање на српската влада за епидемијата

МИА Агенција

Во Косово денеска нови 13 лица заболени и четири излекувани од коронавирусот

Слободен печат

Во Израел задолжително носење заштитни маски на јавен простор

МИА Агенција

Бројот на починати во Њујорк е скоро половина од бројот на смртни случаи во целата држава

Слободен печат

СЗО: Силно сме загрижени од ескалацијата на смртни случаи од новиот коронавирус

МИА Агенција

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Снегот ги блокираше патиштата во областа Голо Брдо: Жителите целосно отсечени од светот

Слободен печат

Хлорокин и неговиот дериват само за „итни програми”, препорачува Европската агенција за лекови

МИА Агенција

Колапс на здравствениот систем во САД: Болниците преполни, лекарите не смеат да зборуваат за хоророт што го гледаат

Слободен печат

Арслани: Во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе карантин како во Дебар

Слободен печат

Битиќи: Само со мерката минимална плата за секој вработен таргетираме 250.000 вработени и 35.000 компании

Слободен печат

Во Франција за 24 часа 509 нови смртни случаи, повеќе од 6.000 лица на интензивна нега

МИА Агенција