Избувна пожар на Клиниката за радиологија во Скопје

Противпожарно возило / Фото: МИА

Пожар избувнал попладнево на Институтот за радиологија на Клиничкиот центар во Скопје.

Од противпожаната служба за МИА информираат дека дојавата за пожарот е примена во 13.55 минути и дека противпожарната екипа сѐ уште е на терен.

Оттаму додаваат дека на интервенција се пратени осум противпожарни возила со околу 15-тина пожарникари.

Видео на денот