Изборот на БОЈА НА КАРМИН за вас зборува повеќе отколку што претпоставувате

Нашиот надворешен изглед, во кој спаѓаат изборот на облека, фризурата, носењето шминка или не, бојата на косата и слични параметри, многу често зборува и за тоа какви сме однатре.

Многумина од нас можат да потврдат дека кога избираат нешто што не е типично за нив, може да им го уништи целиот ден. Тоа може да биде некое ново парче облека или променет начин на шминка.

Многу девојки и жени често се прашуваат која нијанса на кармин да ја одберат? Дали да одат на сигурно или да експериментираат со модерните бои и тонови? Одговорот на ова прашање е дека треба да го изберат она што најмногу им се допаѓа и што е типично и лично за нив.

Прочитајте што изборот на боја и нијанса на кармин зборува за вас:

Црвена

За секоја жена има нијанса на црвен кармин, само треба да ја пронајде вистинската. Изразено црвениот кармин се поврзува со сексуална конотација и е симбол на сексуалност и енергичност.

Темно црвен или виолетов

Ако избирате ваква нијанса, вие сте перфекционист со цврст карактер, кој никогаш не презема чекор без претходно добро да го смисли.

Розова

Светлите розови нијанси асоцираат на наивност и невиност, додека пак поинтензивните оддаваат впечаток на смела жена која знае каде цели.

Корална нијанса

Многу забавни и ентузијастични личности, кои се навикнати повеќе да добиваат дури и со најмалку вложување.

Боја на кожа (nude)

Тие се сериозни личности, кои даваат важност на секој настан од нивниот живот. Се трудат максимално да ја искористат секоја прилика.

Портокалова

Портокаловиот кармин е симбол на смели и весели и добро расположени жени.

Доколку немате една конкретна омилена нијанса, следете ги своите избори. Ќе забелжите дека често ја нанесувате бојата која е во склад со вашето моментално расположение.

Нанесете МАТ КАРМИН без ризик за сушење на усните и нивно пукање

Прочитај повеќе

Интервју со проф. д-р Ана Фрицханд, психолог: Пандемијата предизвика историски пораст на анксиозно-депресивните состојби

Јасмина Кантарџиева Димков

Ова попладне погрижете се за вашата коса – Измешајте кафе и јогурт и гледајте како белите влакна исчезнуваат!

Слободен печат

Оливија Палеремо демонстрира како свилената марама може да стане одличен моден додаток

Слободен печат

Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти! (ФОТО)

Слободен Печат

Разговор со Биљана Кајевиќ: Сакам да ги ловам душите низ браздите на лицето

Јасмина Кантарџиева Димков

Сораја, принцезата со тажен поглед и уште потажна судбина

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најубавите мисли од Моника Белучи: Не треба да ги мразите луѓето кои ви завидуваат, тие признаваат дека сте подобри

Слободен печат

Љубовната приказна на најголемата руска глумица и Сталин, влакно не ѝ фалело од глава за време на челичната диктатура

Слободен печат

И жените не се искрени во сексот: Ова се петте најчести лаги што ги кажуваат!

Васко Спасоски

Неверојатниот живот на Маја Плисетскаја, на турнеи одела гладна, а морала редовно да игра пред човекот кој го стрелал татко ѝ

Слободен печат

Првата дама на Македонија на отворањето на „Охридско лето“ во креација инспирирана од античкиот театар во Охрид

Слободен печат

Стил на неделата: Славица Христова, кустос советник етнолог во Музеј на Град Скопје

Ј.К.Д