Избегната трагедија: Му се запалил тркачкиот автомобил, едвај спасил жива глава (ВИДЕО)

На трката која се вози во Каштели, а се бодува за првенството на Хрватска, на тренингот за малку ќе се случела трагедија.

Хрватскиот возач Домагој Перековиќ морал да се спасува бидејќи автомобилот му се запалил.

Се спасил со скок од запалениот автомобил на кој поголемиот дел од каросеријата и делови од моторот скоро му се стопиле.

Прочитајте и...  Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Прочитај повеќе

Овошје на боговите: Зачувајте го здравјето и одржете ја виталноста со само неколку малини на ден

Слободен печат

Најголемите заблуди во хороскопот: Овие особини ги толкуваме сосема погрешно

Слободен печат

Работи кои може да се случат со вашиот организам доколку секој ден пиете чај

Слободен Печат

Нашата пејачка Елена Миленковска и српскиот пејач Гуте станаа родители: Во Белград се роди Максим! (ФОТО)

Васко Спасоски

Интервју со петте жени кои придонесоа успешно да се трансплантира првото срце во Македонија

Јасмина Кантарџиева Димков

Пејачката Камила Кабељо проговори за болеста: Ми го одзема животот и ме направи да бидам нешто што не сум!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Меган Маркл прозборе за бруталното убиство на Џорџ Флојд: Сфатив дека единствено погрешно е ако не кажам ништо (ВИДЕО)

Слободен печат

Научниците открија каде се наоѓа најчистиот воздух во светот: Патот до него не е воопшто лесен!

Слободен Печат

Која храна што ја јадат луѓето може да ја јаде и вашето куче?

Слободен Печат

Поранешната мис бара развод од полицаецот што го уби Џорџ Флојд

Слободен печат

Интервју со д-р Елена Арсова: Долготрајниот стрес од пандемијата доведува до опаѓање на косата

Кристина Апостолова

Дневен хороскоп за 4 јуни: Има денови кога нештата едноставно не функционираат како што треба, без разлика колку и да се трудите

Слободен печат