Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица - Слободен печат

Избегал возачот кој повреди двајца пешаци во Струмица

По незгодата, повредените пешаци биле пренесени во болницата во Струмица.

Возач во Струмица удрил во пешаци, по што го напуштило местото. Од МВР известуваат дека вчера во 14.30 часот на крстосница од булеварот „Маршал Тито’’ и улицата „Ленинова’’ во Струмица, едно возило удрило во пешаците М.Б.(61) од Радовиш и В.А.(57) од Струмица, по што го напуштило местото.

По незгодата, повредените пешаци биле пренесени во болницата во Струмица.

Прочитајте и...  Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Прочитај повеќе

Обљубено 15-годишно девојче во Скопје

Слободен печат

Кривична за охриѓанец за поседување амфетамин, МДМА и марихуана

Слободен печат

Обвинителен акт за неготинец за разбојништво

МИА Агенција

Сириски државјанин пронајден починат на патот кон планинскиот врв Кобилица

МИА Агенција

Кај Радовиш откриено возило со 32 мигранти

МИА Агенција

Идентификувано безживотното тело пронајдено на Шар Планина

Слободен печат

Остави Коментар

пет + дваесет =

Прочитај повеќе

Момче чувало пиштол во автомобил

Тројца повредени во сообраќајка кај Струмица

Во судир на повеќе возила повредени три лица кај Струмица

Слободен печат

Двојно убиство при грабеж во казино на патот Скопје-Блаце

Слободен печат

Тони Јакимовски излезе од притвор

Слободен печат

Тешко повреден работник при поставување на цевковод во Булачани

Слободен печат